خرید بزرگ استقلال را بشناسید ؛ گلزن نیست، اخراج هم نمی‌شود

مهدی مهدی‌پور که فصل قبل در ذوب‌آهن توپ می‌زد در شامگاه روز یک‌شنبه به استقلال پیوست تا فصل بیستم را با پیراهن این تیم توپ بزند. او که از روزهای ابتدایی فصل نقل و انتقالات به عنوان گزینه آبی‌پوشان مطرح بود، سرانجام با قراردادی سه ساله به این تیم پیوست. بررسی کارنامه این بازیکن مشخص می‌کند دارای تجارب خوب لیگ برتری و بین‌المللی است.

هافبک ۲۶ ساله

مهدی‌پور متولد شهر اصفهان در حال حاضر ۲۶ ساله است. او با ۱۷۹ سانتیمتر قدی نسبتاً متوسط رو به بلند دارد و باید برای بازی در استقلال با هافبک‌های این تیم رقابت کند چراکه پست تخصصی‌اش هافبک است.

وفادار به اصفهان

مهدی مهدی‌پور فوتبالش را از رده‌های پایه در اصفهان شروع کرد ولی اولین تجربه بزرگسالانش در لیگ برتر سیزدهم و با راه‌آهن بود. سالی که پس از آن به ذوب‌آهن رفت و بعد از ۴ سال بازی برای این تیم راهی تبریز و تراکتور شد. او ابتدای فصل نوزدهم به اصفهان برگشت و هفتمین سال لیگ برتری‌اش را در زادگاهش گذراند و در نهایت به استقلال پیوست.

درخشش در لیگ هجدهم

مهدی‌پور در همه این سال‌ها بازیکنی بوده با عملکرد نه چندان ضعیف و نه چندان فوق‌العاده که همگان را متعجب کند. با این همه کارشناسان فوتبالی بهترین فصل او را لیگ هجدهم و آخرین سالی که در تراکتور توپ می‌زد توصیف می‌کنند. حضور در ۲۹ دیدار لیگ برتر و به ثمر رساندن دو گل با ۲ هزار و ۲۶۷ دقیقه بازی چنین تصوری را موجب شد. او در لیگ نوزدهم در ذوب‌آهن در ۲۱ دیدار به مدت ۱۵۴۹ دقیقه به میدان رفت ولی هیچ گلی نزد.

هرگز اخراج نشد

بررسی تعداد کارت‌های زرد و قرمز این بازیکن مشخص می‌کند در حین برگزاری مسابقه اهل درگیری نیست. او ظرف هفت فصل گذشته هرگز اخراج نشده و در مجموع ۷ سال ۱۷ بار کارت زرد دریافت کرده که تقریباً عددی کمتر از ۵/۲ کارت زرد در هر فصل را شامل می‌شود.

گلزن نیست

او در همه این ۷ سال تنها ۶ بار موفق به گلزنی شده ولی به استناد آرشیو رسانه‌ها در امر گلسازی و کمک به خط حمله و بالعکس خط دفاع جزو بازیکنان مؤثر تیم‌هایش بوده است.

باتجربه در آسیا

از جمله امتیازات مهم مهدی‌پور آشنایی‌اش با فضای بازی در رقابت‌های بین‌المللی است. اینکه او در این سال‌ها ۲۲ بار در لباس تیم‌های ذوب‌آهن (‌۴ فصل) و تراکتور (یک‌فصل) در دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است. ۱۸۴۸ دقیقه بازی آمار قابل توجهی برای این بازیکن رقم می‌زند که می‌تواند تا حد زیادی خیال محمود فکری را بابت این موضوع راحت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *