مدت زمان خدمت سربازی چقدر است ؟

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای متناسب سازی مدت خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه در مناطق گوناکون با رویکرد عدالت محوری، ارتقاء انگیزه خدمتی در مناطق امنیتی درگیر و افزایش نیروی انسانی سازمان های نیروهای مسلح، مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه تغییر کرده است.

در این اطاعیه آمده است؛ مدت خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه بومی در مناطق عادی 24 ماه، در مناطق غیر درگیر، عملیاتی، محروم و بد آب و هوا 21 ماه و امنیتی درگیر 17 ماه است.

گفتنی است، مدت خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق عادی 21 ماه، در مناطق غیر درگیر، عملیاتی، محروم و بد آب و هوا 18 ماه و مناطق امنیتی درگیر 17 ماه است.

تغییرات جدید مدت خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه ای که از یکم آذر ماه سال 99 به خدمت سربازی اعزام می شوند، اعمال می شود و مشمولانی که قبل از تاریخ مذکور به خدمت اعزام شوند، مدت خدمت آنان مطابق مقررات قبلی محاسبه می شود.

بیشتر بخوانید:
خبر مهم و خوب برای سربازان
خبر جدید برای مشمولان سربازی
همچنین مدت خدمت سربازی برای مشمولان مامور به دستگاه های دولتی (غیرنظامی) در کلیه مناطق 24 ماه است.

مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش khabaresarbazi @ از آخرین خبر مربوطه مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *